NC7WZ14EP6X
Mfr.Part #
NC7WZ14EP6X
Manufacturer
onsemi
Package/Case
Datasheet
NC7WZ14EP6X
Description
IC INVERT SCHMITT 2CH 2-INP SC88
Stock
125
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Gates and Inverters
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Current - Quiescent (Max) :
1 µA
Features :
Schmitt Trigger
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Logic Type :
Inverter
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.9ns @ 5V, 50pF
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
2
Number of Inputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SC-88 (SC-70-6)
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V